Fotopułapka na różnego rodzaju zwierzęta

fotopułapka działająca przez gps

Fotopułapka jest niewielkich rozmiarów sprzętem, na który składa się przede wszystkim kamera oraz czujnik ruchu. Jej zasada działania jest bardzo prosta – w momencie, kiedy czujnik ruchu coś zarejestruje – zaczyna się nagrywanie filmu o określonej długości lub też wykonywane są zdjęcia. Całość zamknięta jest w specjalną obudowę, która posiada kolory maskujące. Dzięki temu sprzęt ten doskonale zlewa się z otoczeniem i na pierwszy rzut oka umieszczony w leśnej gęstwinie może być zupełnie niewidoczny.

Dlaczego fotopułapka sprawdza się zarówno w terenie jak i do użytku domowego?

nowoczesny model fotopułapkiJej pierwszym zastosowaniem jest obserwacja przyrody w jej naturalnym środowisku. Najczęściej więc fotopułapki są instalowane w lasach, często też z takich urządzeń korzystają myśliwi do tropienia zwierzyny. Gadżet ten jest odporny na działanie nawet bardzo niesprzyjających warunków zewnętrznych, niektóre fotopułapki śledzą ruch nawet w odległości do 20 metrów, mogą też być wyposażone w GPS. Po zarejestrowaniu filmu lub też wykonaniu zdjęcia materiał od razu może być wysyłany na naszą skrzynkę mailową, co także jest bardzo wygodne. Fotopułapka w prostszej formie może nam też posłużyć do użytku domowego, zwłaszcza jeśli chcielibyśmy wyśledzić jakiegoś szkodnika w piwnicy lub też w garażu. Na pewno dobrze jest nam znana sytuacja, kiedy gryzonie zaczynają niszczyć zgromadzone przez nas przedmioty.

Fotopułapka sprawdza się w praktyce

Sprzęt ten sprawdza się w praktyce także z tego względu, że nie wzbudza podejrzeń i wtapia się w otoczenie. W przeciwnym razie musielibyśmy spędzić długie godziny na obserwacji, a dodatkowo zwierzęta mogłyby wyczuć naszą obecność i omijać nas szerokim łukiem. Zastosowanie fotopułapki niesie więc ze sobą dużą wygodę i na pewno warto przetestować to urządzenie na własnym podwórku.