Jak dobrać suchą karmę dla psów?

sucha karma dla psów

Odpowiednie żywienie czworonogów jest podstawą, jeśli chcemy, by nasz pupil był okazem zdrowia. Przede wszystkim pies może żywić się wyłącznie suchą karmą, o ile zadbamy o to, by karma zaspokoiła potrzebny naszego zwierzaka. Wybranie odpowiedniej suchej karmy dla psów zależy od wieku naszego zwierzaka, jego wagi i wielu innych czynników, na które należy zwrócić uwagę.

Co jest ważne przy wyborze suchej karmy dla psów?

Sklepowe półki niemalże uginają się od produktów spożywczych dla zwierząt, przez co jest nam trudniej się zdecydować. Sucha karma dla psów powinna być wartościowa i odpowiednia dla naszego psa. Zanim kupimy suchą karmę dla psów, należy wziąć pod uwagę:

  • masę naszego czworonożnego zwierzaka
  • ogólną aktywność fizyczną zwierzęcia
  • ogólny stan zdrowia
  • wiek

Sucha karma dla psów – czym się kierować

Psy do prawidłowego, zdrowego rozwoju potrzebują odpowiedniego żywienia. Sucha karma dla psów powinna dostarczać mu niezbędnych składników odżywczych do prawidłowego funkcjonowania. Powinna zawierać dużą ilość mięsa, warzyw i innych składników odżywczych, z wyjątkiem zbóż. Ważne jest to, by karma była strawna dla naszego psa. Musimy też zwracać uwagę na preferencje smakowe naszego pupila, by w przyszłości wiedzieć, jaka będzie smakowała mu najlepiej. Warto na początek przetestować karmę o mniejszej pojemności, na przykład 400 gram. Będziemy mieć pewność, czy odpowiada naszemu psu.