Jak kupić i ustawić budę dla psa?

Buda dla psa to niezwykle ważne miejsce. Będzie to nie tylko jego łóżko, miejsce do odpoczywania i schronienie, lecz również przestrzeń, w której pies będzie mógł spokojnie pilnować całej swojej własności. Wszystko to sprawia, że buda musi być nie tylko dobrze wybrana, lecz również ustawiona w ogródku. Jak to wszystko zrobić?

Jak kupić budę dla psa?

Podstawową sprawą podczas kupowania budy dla psa jest to, aby była ona dobrana we właściwym rozmiarze. Nie można kupić budy nie tylko zbyt małej, lecz również zbyt dużej, ponieważ pies może się w niej czuć zbyt mocno przytoczony i nie będzie chciał w niej spać.


Inną ważną kwestią jest to, aby buda była wykonana z dobrego materiału i odpowiednio ocieplona. Powinno to być drewno, które dodatkowo ocieplone będzie wełną. Zapewni to dobre połączenie ciepła z przewiewnością w lecie.

Jak ustawić budę dla psa?

Gdy już posiada się kupioną budę dla psa, kolejną kwestią jest to, gdzie i jak się ją ustawi. O czym trzeba wtedy pamiętać? Przede wszystkim trzeba wiedzieć, gdzie buda powinna stać. Nie może to być miejsce w kącie, gdzie pies nie będzie miał oglądu na swoje terytorium. Pies z budy musi mieć widok na jak największy jego fragment.

Co więcej, buda nie może stać na zbyt nasłonecznionym miejscu, a najlepiej, jakby stała po prostu w cieniu. Ważne jest także to, aby buda nie stała bezpośrednio na ziemi. Poleca się kupienie takiego modelu, który będzie miał specjalne paliki. Ostatecznie można postawić budę na cegłach. Postawienie jej bezpośrednio na ziemi będzie oznaczało szybkie pojawienie się w jej wnętrzu wilgoci i grzybów.