Jaka mata dla psa jest najlepsza?

doskonała psia mata

Mata dla psa wykorzystywana jest do wielu różnych celów. Wybór zależy więc w dużej mierze od jej przeznaczenia. Na rynku znajduje się szereg rozmaitych modeli, które różnią się nie tylko wyglądem i rozmiarem, ale również parametrami. W pierwszej kolejności należy ustalić, w jaki sposób będzie wykorzystywana mata. Na tej podstawie można określić rodzaj maty dla psa, która będzie nam potrzebna.

Maty dla psów: rodzaje

Jak wyżej wspomniano, maty dla psów z Obroża Elektryczna występują w wielu rodzajach. Największą popularnością cieszą się maty transportowe. Służą one do zabezpieczenia wnętrza bagażnika lub samochodu. Są niezbędne w przypadku, gdy często podróżujemy z pupilem, Doskonale chronią przed wszelkimi zanieczyszczeniami. Ponadto są one odporne na wilgoć, więc można je błyskawicznie wyczyścić.

Innym rodzajem jest mata izolacyjna do budy. Zwykle są one dość grube, dzięki czemu skuteczniej chronią przed zimnem płynącym z podłoża. Taką matę można również użytkować wewnątrz budynku, jako alternatywę dla standardowego legowiska.
Maty do spania są najczęściej bardzo miękkie i estetycznie wykonane. Można je rozłożyć nie tylko na podłodze, ale również kanapie, czy też fotelu.

Maty do nauki czystości zalecane są w przypadku szczeniaków. To wyjątkowo chłonne podkłady, które sprawdzają się w momencie, gdy piesek dopiero uczy się zasad higieny.

Czym są maty chłodzące/grzejące?

Na specjalną uwagę zasługują maty chłodzące oraz grzejące. Nie są to standardowe modele, które sprawdzają się na co dzień. Maty chłodzące zwykle posiadają żelowe wypełnienie. Przynoszą one ulgę podczas upalnych dni.
Działanie maty grzejącej można porównać do koca elektrycznego. Wymaga ona podłączenia do źródła zasilania. Jest to wariant na bardzo zimne dni, o ile w budynku panują niskie temperatury. Za pomocą takiej maty można również dogrzać szczenięta. Idealnie sprawdza się także w czasie chorób.