Jaki nadajnik GPS wybrać dla pupila?

szukamy naszego psa

Wybierając nadajnik GPS dla kota lub psa, należy wziąć pod uwagę bardzo wiele cech, które odpowiadają za jego skuteczność i trwałość. Na co zwrócić uwagę, wybierając lokalizator dla swojego pupila?

Jakość i zabezpieczenie

Jedną z ważniejszych cech jest jego jakość, z którą został wykonany oraz rodzaj materiału. Odpowiadają one za trwałość urządzenia, dzięki czemu możemy mieć pewność, iż będzie zakupem na dłuższy czas, a nie jeden sezon. GPS dla psa i kota powinien być wykonany z twardego, niełamliwego plastiku, odpornego na rdzę metalu lub solidnej gumy. Musi być przede wszystkim odporny na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, które mogą mieć miejsce podczas zabawy zwierząt oraz na przemakanie. Wodoodporne lokalizatory dają gwarancję skuteczności w czasie deszczu oraz zabawy w wodzie. Ważny jest również sposób przyczepiania nadajnika GPS. Najlepsze są te, które w całości nakłada się na obrożę. Nadajniki w formie przywieszek powinny być zabezpieczone przed ewentualnym zerwaniem lub rozszczepieniem.

Szereg przydatnych funkcji:

  • łączenie się z aplikacją mobilną,
  • możliwość stałego aktualizowania miejsca pobytu czworonoga,
  • wysyłanie powiadomienia do aplikacji, w momencie opuszczenia danego terenu przez zwierzę,
  • możliwość wysłania sygnału S.O.S. przez osobę, która znalazła zwierzę z nadajnikiem GPS,
  • w wielu urządzeniach GPS jest również zamontowany mikrofon umożliwiający śledzenie dźwięków w otoczeniu psa lub kota,
  • zapisywanie tras pokonywanych przez zwierzę,
  • wysyłanie powiadomień na telefon o niskim stanie baterii nadajnika.

Design oraz wielkość

Wygląd urządzenia powinniśmy brać pod uwagę w ostatniej kolejności. Ważna jest również jego wielkość, która musi być dopasowana do rozmiaru psa oraz kota. Im mniejsze zwierzę tym trudniej znaleźć dobry lokalizator, który będzie posiadał wszystkie przydatne funkcje.