Jakie akcesoria spacerowe dla psa warto kupić?

obroże dla psów

Spacery z psem powinny być przyjemnością zarówno dla nas, jak i dla naszego czworonożnego przyjaciela. W sklepach znajdziemy wiele akcesoriów, które umilą nam wspólne spędzanie czasu na świeżym powietrzu.

Jakie są przydatne akcesoria spacerowe dla psa?

obroże dla psów

Każdy właściciel psa powinien posiadać składaną miskę lub specjalny bidon. Jest to szczególnie ważne podczas wiosennych i letnich spacerów. Dzięki temu zawsze będziemy mogli dać wodę naszemu pupilowi. Składane miski są wykonane z sylikonu, co ułatwia ich przenoszenie. Jednak musimy mieć ze sobą dodatkowo butelkę z wodą. W przypadku bidonu miska jest połączona z butelką, a wszystko możemy przyczepić do spodni. Cena miski lub bidonu to około 10-20 złotych w zależności od miejsca zakupu.

Kolejną przydatną rzeczą może być torba dla psa. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które mają małe pieski. Dzięki temu podczas długich spacerów będziemy mogli w łatwy sposób nosić psa. Takie rozwiązanie pozwoli nam na dłuższe spacery z małymi psami. Torby dla psów to również dobre rozwiązanie dla szczeniaków. Wiele z nich boi się spacerów, dlatego takie rozwiązanie pozwoli maluchowi przyzwyczaić się do otoczenia.

Tresura psa jest ważna w jego wychowaniu. Od tego zależy przede wszystkim komfort spacerów i bezpieczeństwo naszego pupila. W treningach pomocne będą różnego rodzaju smakołyki. Jednak pakowanie ich do kieszeni nie jest dobrym pomysłem. Lepiej kupić saszetkę na przysmaki, którą możemy przypiąć do spodni, lub zawiesić na szyi. Ułatwi to nam podawanie smaczków na spacerach.