Klatka dla ptaków – niezbędne wyposażenie

Klatka dla ptaków - niezbędne wyposażenie

Hodowla ptaków cieszy się długą historią, niemniej jednak także obecnie cechuje się dużą popularnością. Ptaki utrzymywane przez nas jako zwierzęta domowe lub hodowlane muszą być zabezpieczone przed ucieczką – podczas której mogłyby się zgubić, zrobić sobie krzywdę lub zaszkodzić sąsiadowi. Dlatego też niezbędnym wyposażeniem są klatki dla ptaków.

Wymagania różnych ptaków

Hodowane i utrzymywane w domach ptaki są różne i z tego też względu mają inne wymagania – które należy uwzględnić przy zakupie stosownego wyposażenia. Klatka dla ptaków z e-sas.pl jest dostosowana do konkretnych gatunków, wśród których można wyróżnić:

  • Papugi – ze względu na większe rozmiary potrzebują bardziej okazałych klatek. Niemniej jednak muszą one mieć wymiary praktyczne, możliwie do umieszczania w pokoju mieszkalnym.
  • Kanarki – są mniejsze więc wymagają klatek o mniejszych rozmiarach. Przechowywane są najczęściej w pokojach więc wymiary klatki muszą być kompaktowe.
  • Gołębie – są często hodowane w specjalnych miejscach oraz w większych ilościach. Stąd też ich klatki mogą być większe. Dobrym zakupem może być też klatka zawierająca większą ilość boksów.
klatka dla ptaków z papugą w środku

Komfort i estetyka

Warto, aby zakupiona klatka dla ptaków zapewniała przechowywanym w niej zwierzętom jak najlepsze warunki. Nie powinna być ani zbyt ciasna, ani posiadająca zbyt duże przegrody – przez które ptak mógłby uciec lub zablokować się na nich. Oprócz tego cenna jest także estetyka. Ładnie wyglądająca klatka dla ptaków z pewnością sprawdzi się zarówno w czasie wystawienia w salonie, jak i podczas organizowanych pokazów ptaków hodowlanych.