Na co zwracać uwagę przy wyborze psiego domku?

biały psi domek jest wygodny

Wiele osób żyje w przekonaniu, że pies położy się wszędzie i będzie spał na byle czym. Oczywiście jak będzie musiał, to tak zrobi, jednak nie będzie to dla niego ani przyjemne, ani komfortowe. Z tego powodu wielu właścicieli psów przykłada szczególną uwagę do wyboru konkretnego legowiska dla swojego psiaka.

Nie tylko forma

Dla osoby, która pierwszy raz kupuje dla swojego psa nowe legowisko, głównie liczy się jego forma. To czy będzie to domek dla psa, pufa, czy kojec, nie ma większego znaczenia. I jest to ogromny błąd, ponieważ uważając, że forma nie ma znaczenia i wybierając legowisko jedynie pod siebie lub ewentualnie pod wystrój mieszkania, możemy psu zrobić dość dużą krzywdę.
Spowodowane jest to faktem, iż pies, tak samo jak i człowiek, ma swój charakter i lubi różne rzeczy. Dla jednego psa komfortowe będzie sypianie w legowisku całkowicie odkrytym, w którym będzie miał możliwość dowolnego spoglądania na świat. A dla innego psa najważniejsze będzie schowanie się w legowisku przed całym światem. Taki pies wybierze np. domek dla psa – www.obroza-elektryczna.pl, który zapewni mu schronienie i przytulność.

Inne ważne cechy

Znając charakter swojego psa, dobór odpowiedniego typu legowiska nie powinien stanowić dużego problemu.
Inne rzeczy o których powinno się pamiętać to:

  • wytrzymałość – pies może chcieć podgryzać legowisko lub intensywnie je drapać. Dobrze jest jeśli jest ono wykonane we właściwy sposób i wytrzyma takie tortury
  • łatwość czyszczenia – psie legowisko bardzo szybko ulega zabrudzeniu. Aby pies nie żył w nieświeżym i śmierdzącym posłaniu, dobrze jest jeśli będzie ono łatwe w praniu i czyszczeniu
  • zachowanie temperatury – legowisko musi być odpowiednio zbudowane. W taki sposób, aby w zimie zapewniało dostateczną ilość ciepła, natomiast w lecie by nie powodowało przegrzewania się psiaka.