Odstraszacz psów – kiedy warto go mieć?

Już przedszkolaków uczy się odpowiedniego zachowania w niebezpiecznych sytuacjach. Zaproszeni do szkoły policjanci obrazowo tłumaczą dzieciom, jak należy zachowywać się, gdy na swojej drodze spotkają agresywne zwierzę. Nauka oczywiście nie idzie w las i bywa, że dzieci wiedzą lepiej, jak się zachować w takiej niebezpiecznej sytuacji, niż ich dorośli rodzice.

Może to pora na odstraszacz psów?

Jeśli zdarza nam się często poruszać drogami, gdzie możemy spotkać nie tylko bezpańskie zwierzęta, ale także puszczone luzem psy sąsiada, który w ten sposób pozwala im się wybiegać, to warto zabezpieczyć się w odpowiedni sposób. Zdrowie i życie ludzkie jest bezcenne, a odstraszacz psów to nie jest wcale duży wydatek. Na rynku znajdziemy różne rodzaje tego typu urządzeń, możemy więc wybrać model, który najbardziej będzie nam odpowiadał.

Rodzaje odstraszaczy

Do najpopularniejszych należą:

  • zapachowy odstraszacz psów,
  • ultradźwiękowy odstraszacz psów.

Ten pierwszy typ wykorzystuje drażniące zapachy, których psy bardzo nie lubią. Jest to pojemnik z aerozolem, który wystarczy rozpylić, aby zapachowa substancja się uwolniła. Ten drugi emituje fale akustyczne, słyszalne dla psa, ale o nieakceptowalnej dla nich częstotliwości. Nie zagrażają one zdrowiu zwierzęcia.