Pułapka na krety. Kiedy jej użycie jest konieczne?

kret

Krety w ogrodzie oznaczają najczęściej spore problemy. Kopane przez nie korytarze mogą być przyczyną rozchwiania roślin, a kopce (tzw. kretowiska) psują trawniki. Negatywne skutki ich obecności odczują również osoby korzystające z kosiarek lub innego sprzętu – wykopywane przez szkodniki na powierzchnię kamienie niszczą bowiem noże i napędy. Warto więc poznać sprawdzone metody na pozbycie się kretów z ogrodu. Do wyboru mamy sporo opcji. Które z nich jednak rzeczywiście skuteczne?

pułapka na krety

Odstraszanie kretów z ogrodu. Jakie sposoby są skuteczne?

Walka z kretami nie zawsze musi oznaczać sięgnięć po „ciężkie działa”. Czasem – zwłaszcza jeżeli szkodniki nie zadomowiły się jeszcze w ogrodzie i chcemy po prostu je odstraszyć – wystarczające okazuje się obsadzenie przynajmniej części posesji roślinami nielubianymi przez te zwierzęta. Szczególną uwagę zwróćmy na bazylię i czosnek. Dobre efekty może dać też czarny bez, szachownica cesarska lub rącznik. Warto rozważyć też użycie odstraszacza elektronicznego, działającego na zasadzie generowanie ultradźwięków lub wibracji.

Pułapka na krety. Jak działa? Czy jest skuteczna?

Decydując się na skorzystanie z którejś z powyższych metod, musimy przygotować się na to, że w dłuższej perspektywie nie będą skuteczne. Chcąc ostatecznie pozbyć się szkodników z ogrodu, należy wybrać inne rozwiązania. Pułapka na krety, w zależności od rodzaju, może umożliwić złapanie żywego zwierzęcia lub jego szybkie oraz bezbolesne zabicie. Te drugie dzielą się pułapki kleszczowe (tzw. bawarskie) oraz pirotechniczne. Obie umieszczane są w kopcu lub korytarzu i aktywują się samoczynnie przy ruchu szkodnika.