Skuteczna obroża przeciw kleszczom

skuteczna ochrone przeciwko kleszczom

Okres wiosenny i letni to czas, kiedy nasze psy dopadają kleszcze. Nic strasznego nie byłoby w tym temacie, gdyby nie fakt, że kleszcze powodują bardzo poważne choroby. W trakcie spacerów, tresury czy jakichkolwiek zajęć na świeżym powietrzu, w terenie zielonym, psy narażone są na bliski kontakt z kleszczami.

Czy obroża zabezpieczy odpowiednio przed kleszczami?

Jednym ze sposobów walki z kleszczami jest założenie odpowiedniej obroży. Obroża przeciw kleszczom doskonale odstraszy kleszcze. Jednak pamiętać należy, że obroża nie działa stale. Każda obroża, w zależności od gwarancji swojego producenta, działa przez kilka miesięcy i nie jest szkodliwa dla psa.

Jak działa obroża przeciw kleszczom?

skuteczna ochrone przeciwko kleszczom

Każda obroża tego rodzaju nasączona jest odpowiednimi substancjami, które skutecznie odstraszają kleszcze. W zależności od wielkości psa, kupuje się obroże o mniejszym nasączeniu lub większym. Obroża daje doskonałą obronę przed kleszczami i pchłami, jest wodoodporna i ma udowodniony, określonymi badaniami, dany czas swojego działania, taką obrożę dostaniemy na przykład w sklepie internetowym https://www.obroza-elektryczna.pl/antypasozytnicze-obroze-dla-psow/ .
Dowiedziono, że działa już w 48 godzin po założeniu jej danemu psu.

Obroże przeciwko kleszczom są sprawdzonym sposobem na odstraszeni tych niechcianych pasożytów. Psy reagują na tę ochronę bardzo dobrze, bowiem nie są one szkodliwe dla ich zdrowia. Znacznie ograniczają świąd i działają kojąco na podrażnioną skórę. Walka z kleszczami, poprzez wykorzystanie obroży daje bardzo dobre rezultaty.