Skuteczny odstraszacz kotów

Problem związany z pojawianiem się niechcianych kotów na podwórku czy w ogrodzie jest dość powszechny. W takiej sytuacji warto zaopatrzyć się w skuteczny odstraszacz, który pozwoli zapomnieć o tych nieproszonych gościach.

Odstraszacz kotów to sprawdzone urządzenie, dzięki któremu można w skuteczny sposób walczyć z niepożądaną obecnością tych zwierzątek w ogrodach, domach czy na dachach budynków.

Najlepsze urządzenie do odstraszania kotów

Na rynku nie brakuje różnego rodzaju odstraszaczy kotów. Są to produkty w pełni bezpieczna dla tych małych stworzeń, które to nie wyrządzają im krzywdy w trakcie użytkowania.

W wielu sklepach oferowane są skuteczne urządzenia wytwarzające ultradźwięki oraz spraye rozpylające nielubianych przez koty zapach.

Działanie urządzeń wytwarzających ultradźwięki

Najważniejszymi częściami urządzeń do odstraszania kotów jest głośnik oraz czujniki ruchu. Elementy te są ściśle ze sobą połączone. W chwili, gdy zwierzę wejdzie w pole zasięgu promieni podczerwonych, wówczas automatycznie uruchomia się specyficzny dźwięk, który to jest bardzo uciążliwy dla tych czworonogów. Sygnał ten tworzą fale dźwiękowe, które nadawane są w bardzo wysokiej rozdzielczości.

W związku z tym, że koty mają wyostrzone działanie wielu zmysłów takich jak węch, słuch tonacja ta jest dla nich bardzo trudna do wytrzymania. Gdy zwierzątko wzbudzi poprzez swój ruch czujnik i uruchomi urządzenie to wówczas z pewnością w ciągu kilku sekund opuści to miejsce.