Smycz dla psa – jak dobrać odpowiednie akcesoria dla pupila?

Psy, to zwierzęta wymagające od swoich właścicieli kilku spacerów w ciągu dnia. Aby były one przyjemne dla obu stron, warto zainwestować w dobrej jakości smycz, która będzie komfortowa zarówno dla zwierzaka jak i jego opiekuna.

Jak wybrać smycz? Na co zwrócić uwagę przy poszukiwaniach?

Decydując się na smycz dla psa, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na jego wielkość, rasę a także wiek. Smycz dla małego Shih Tzu będzie dość różnić się od tej, przeznaczonej dla dużego Owczarka czy Dobermana. Warto także zastanowić się nad zakupem lekkiego akcesorium, dzięki czemu nie będzie ono zbyt dużym obciążeniem dla zwierzęcia i pozwoli bez problemu przejść cały spacer.

Aby poznać dobry produkt należy przede wszystkim sprawdzić jego jakość. Smycze dla psów stosuje się po to, aby potrafiły one zapewnić mu bezpieczeństwo, w sytuacjach, w których naprawdę musi być pod nadzorem i opieką swojego opiekuna. Podczas spacerów w miejskich okolicach zwierzę może się wystraszyć i łatwo zrobić krzywdę sobie lub komuś – dlatego właśnie smycz dla psa powinna być wykonana z najwyższą starannością i dokładnością.

Wysokiej jakości smycz nie zerwie się i nie narazi psa na bezpieczeństwo – nawet wtedy gdy bardzo mocno za nią szarpnie.

Rodzaje smyczy dla psów.

Wśród tego typu akcesoriów znaleźć można produkty przeznaczone do bardzo różnych warunków i działań. Smycz miejska, doskonale sprawdzi się na spacerach przy ulicy, niestety jest ona stosunkowo krótka, przez co nie dostarczy psu wystarczająco dużo swobody. Automatyczna smycz jest automatycznie zwijana i wyciągana przez psa kiedy ten mocniej pociągnie. Długa linka pozwala zarówno utrzymać kontrolę nad psem, ale zarazem zapewnia mu dużą swobodę.