Świecąca obroża dla psa – co warto wiedzieć?

Widok psa ze świecącą obrożą powoli staje się normą. Nic w tym dziwnego, gdyż dla wielu właścicieli bezpieczeństwo pupila w trakcie wieczornych spacerów staje się sprawą bardzo ważną. Jak działa taka obroża? O czym warto pamiętać przy zakupie?

Obroża led – dlaczego warto na nią postawić?

Świecąca obroża led dla psa to idealne rozwiązanie dla tych, dla których bezpieczeństwo staje się sprawą bardzo ważną. Taka obroża wykonana jest z kolorowego materiału lub silikonu, w którym znajdują się świecące diody LED. Dzięki nim pies jest doskonale widoczny nawet po zmroku, dzięki czemu jest lepiej widoczny i dla swego właściciela, i dla kierowców.

Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze obroży?

Idealna obroża led to dobra widoczność i komfort dla psa. Obroża taka nie powinna się nagrzewać, ważna jest też jej odporność na warunki atmosferyczne. Dzięki temu można spacerować z pupilem nawet w czasie deszczu.
Warto też sprawdzić, jak intensywne jest światło oraz z jakich trybów świecenia można korzystać. Podstawa to stałe świecenie, można jednak znaleźć wiele obroży, w których dodatkowo można ustawić tryby: pulsowanie i miganie.

Jak zasilane są takie baterie?

W przypadku świecących obroży led, ważną kwestią jest ich zasilanie. Nie brak obróżek zasilanych bateriami, które trzeba co jakiś czas wymieniać. W tym przypadku warto zwrócić uwagę na rodzaj baterii, ich dostępność oraz cenę. Można tez wybrać obrożę, którą ładuje się przez kabel USB. To wygodne i elastyczne rozwiązanie, z którego opiekunowie psów korzystają coraz chętniej.