Trucizna na ślimaki – czy chemiczne środki są skuteczne?

Trucizna na ślimaki

Ślimaki mimo, że pożyteczne i potrzebne naturze, nie są mile widziane w naszych ogrodach, sadach czy grządkach warzywnych. Zjadają młode liście, kwiatostany, korzenie, czyniąc ogromne szkody, niejednokrotnie zostawiając tylko łodygi. Jak skutecznie pozbyć się ślimaków i ocalić nasze rośliny?

Ślimak bez skorupy – największy wróg roślin

Możemy wyróżnić 2 typy ślimaków: ze skorupą i takie, które jej nie posiadają. Te ostatnie są prawdziwymi niszczycielami wszelkich upraw i kwiatów ozdobnych. Czy różnią się od tych nieszkodliwych? Są brązowe lub czarne i dużo większe..

Już jeden może wyrządzić znaczne szkody, a cała grupa calkowicie zniszczyć wszystkie rośliny. O ile wyłapanie kilku osobników nie sprawi problemu, to większa ilość wymaga już zakupu skutecznych chemicznych środków.

Chemiczne środki przeciw ślimakom

Kiedy naturalne metody nie działają, a ślimaków jest coraz więcej, warto sięgnąć po chemiczne trucizny. Możemy wybierać miedzy różnego rodzaju środkami w formie lepów, proszków czy płynów do oprysku. Są to produkty niezwykle skuteczne, pozwalające szybko zapomnieć o problemie.

By nie zaszkodzić sobie, innym ludziom czy zwierzętom trzeba ściśle przestrzegać instrukcji użytkowania dołączonej do zakupionego materiału. W przypadku silnych środków stosowanie ich na własną rękę może przynieść więcej szkody niż pożytku.

Trucizna na ślimaki

Zalety stosowanie trucizny na ślimaki

Środki chemiczne są szeroko dostępne na rynku i popularne wśród kupujących. Co jeszcze można o nich powiedzieć?

  • cechują się wysoką skutecznością w usuwaniu ślimaków, nawet na cały sezon,
  • są bezpieczne dla roślin, zwierząt i ludzi,
  • są dostępne w różnych formach (np. płyn, proszek, granulat).